Cestovní kancelář již od roku 1991
Call centrum Po - Pá 9:00 - 18:00
777 760 030
ckros@ckros.cz
Typ zájezdu
Země
Cílová lokalita
Odjezd od Návrat do
Kalendar Kalendar
Délka
Cena
Doprava
Strava
Vybavení
Obsahuje text
Cestující
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
Lastminute
Firstminute

Last minute

Apartmány LUCIANO

Apartmány LUCIANO

Chorvatsko / Fažana

v domě jsou dva apartmány pro 4 osoby.
Apartmán BILO3+1 - v 1. patře, rozloha 37 m2, jedna třílůžková ložnice (manželská postel, samostatné lůžko), obývací pokoj s přistýlkou pro 4. osobu a kuchyňským koutem (el. sporák a trouba, lednička s mrazákem, kávovar), koupelna se sprchovým koutem a balkon s posezením.
Apartmán BILO4 - rozloha 30 m2, jedna třílůžková ložnice (manželská postel, samostatné lůžko), obývací pokoj s přistýlkou pro 4. osobu a kuchyňským koutem (plynový sporák, lednička, kávovar), koupelna se sprchovým koutem a terasa s posezením. Více...

Název ubytování

apartmány Luciano

Poloha

Chorvatsko, Istrie, Fažana; apartmánový dům Luciano se nachází v centru letoviska a jen 300 m od pláže.

Popis ubytování

v domě jsou dva apartmány pro 4 osoby.
Apartmán BILO3+1 - v 1. patře, rozloha 37 m2, jedna třílůžková ložnice (manželská postel, samostatné lůžko), obývací pokoj s přistýlkou pro 4. osobu a kuchyňským koutem (el. sporák a trouba, lednička s mrazákem, kávovar), koupelna se sprchovým koutem a balkon s posezením.
Apartmán BILO4 - rozloha 30 m2, jedna třílůžková ložnice (manželská postel, samostatné lůžko), obývací pokoj s přistýlkou pro 4. osobu a kuchyňským koutem (plynový sporák, lednička, kávovar), koupelna se sprchovým koutem a terasa s posezením.

Vybavení a služby

parkování na ulici, internet, klimatizace

Stravování

vlastní, obchod 80 m, restaurace 50 m

Pláž

300 m, místní pláže tvoří drobné oblázky a vstup do vody je pozvolný. Oblázková pláž San Lorenzo v jižní části letoviska je vybavena bary, sprchami, restaurací i lavičkami ve stínu borovic. Přírodní pláž v kempu Pineta na severu letoviska disponuje půjčovnou šlapadel, trampolínou, minigolfem a dalšími vodními atrakcemi. Na své si přijdou dospělí i děti.

Možnosti dopravy

vlastní doprava

Základní služba zahrnuje

ubytování; pobytovou taxu; klimatizaci; spotřebu el. energie a vody; povlečení a ručníky; závěrečný úklid; pojištění CK.

Příplatky placené na místě

Povinný příplatek registrační poplatek 5 Eur / osoba.

Tipy na výlet

přímo ve Fažaně se u přístavu nachází kostel sv. Kosmy a Damiána s mohutnou zvonicí. Zajímavostí je jeho umístění pouhý 1 m nad hladinou moře. Procházka podél pobřeží z Fažany do Valbandonu a zpět. Z místního přístavu vyplouvají lodě, které vás za 20 min dopraví na souostroví Brijuni, kde se nachází národní park s bohatou faunou a florou a také krásnými antickými památkami. Přístupné jsou pouze dva největší ostrovy - Veli a Mali Brijun. Historická Pula (10 km) si Vaši návštěvu určitě zaslouží, je zde množství památek, které stojí za shlédnutí. Kromě amfiteátru a Herkulovy brány z 1. století, která byla součástí městského opevnění, také chrám sv. Augusta s muzeem antických plastik, kaple baziliky Sancta Maria Formosa a Dianin chrám s renesanční radnicí nebo komplex podzemních chodeb Zerrostrasse.

Poznámka

domácí zvířata nejsou povolena


Fažana - Informace
Chorvatsko - Informace
DSC01978.jpg
DSC01981.jpg
untitled-101- A3n1-v.jpg
untitled-102-A3n1-v.jpg
untitled-103-a3n1-v.jpg
untitled-104-a3n1-v.jpg
untitled-105-a3n1-v.jpg
Soba-a.jpg
Soba 1111-a.jpg
Soba 11-a.jpg
Soba 1-a.jpg
Kupaona-a.jpg
01-104-a.jpg
01-102-a.jpg
01-101-a.jpg
untitled-111-v.jpg
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě
14.12. (so) - 21.12. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
5 075 Kč / os.---
Konečná cena pro 2 dospělé : 10 150 KčVíce +
21.12. (so) - 28.12. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
5 075 Kč / os.---
Konečná cena pro 2 dospělé : 10 150 KčVíce +
Chorvatsko - Informace:

nazev

Chorvatsko

popis

Chorvatsko je jednou z nejmenších evropských zemích, se svými 4,4 miliony obyvatel, se rozkládá na ploše 56 tisíc km čtverečních. Pokud jste již Chorvatsko navštívili, jistě si pamatujete tamní horké léto nebo kouzelný podzim, netknutou přírodu a starobylé uličky zdejších měst. Když si však ráno před zrcadlem upravujete kravatu nebo když píšete tužkou, pomyslíte také na Chorvatsko ? Kravata totiž není nic jiného, než původní ozdoba chorvatských vojáků ze 17.století a mechanickou tužku zhotovil jako první chorvatský vynálezce S. Penkala.
Tradice chorvatského cestovního ruchu je dlouhá, svůj kousek světa tady najdou robinsoni i obchodníci, horolezci, jachtaři, milovníci přírody i kultury, sportovci i rekreanti. Každý si zde příjemně odpočine od všednosti. Památky světového kulturního a historického dědictví posunují zemi na přední místo v evropské kultuře.Poprvé se dá Chorvatska přijet náhodně, každou další návštěvu si však zaslouží svou krásou, rozmanitostí a pohostinností.
Nejčastějším cílem turistů je bezpochyby Jadranské moře, které je mimořádně čisté a v některých místech průzračné až do hlouby 50 metrů. Velmi členité chorvatské pobřeží tvoří převážnou část pobřeží východního Jadranu, jeho celková délka včetně ostrovů je 5835 km. Na Istrii a v nejsevernějších částech Chorvatska tam, kde je pobřeží vápencové, jsou břehy vysoké, strmé, skalnaté a zkrasovělé. V oblastech flyše je pobřeží nízké, písčité a právě tam jsou nejkrásnější pláže. Makarská riviéra je proslulá svými malebnými, oblázkovými plážemi.
Jadranské pobřeží a ostrovy patří do oblasti jadransko-středomořského podnebí. Je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Podzim je značně teplejší než jaro. Ve všech ročních obdobích stoupají teploty vzduchu na pobřeží od severozápadu k jihovýchodu. Vzhledem ke své poloze mají ostrovy v létě relativně poněkud nižší teploty než pobřeží pevniny. To je také jeden z důvodů, proč jsou ostrovy tak oblíbené: vedra tu nejsou nikdy tak únavná jako na pevnině. Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec.
Turisticky nejvyspělejším regionem je Istrie, kraj kde se dohromady snoubí vyspělá kultura s antickým amfiteatrem, kamenná městečka s moderními turistickými komplexy a bohatá nabídka obchodů s moderním životním stylem náročného turisty. Cesta k jihu vede před Kvarnerskou riviéru na Dalmácii. Zatímco Kvarnerské ostrovy jsou synonymem pro specifičnost a přitažlivost je Dalmácie charakteristická dlouhými plážemi s borovými lesíky, starými městy a městečky. Upravené a čisté pláže, tisíce zátok a ostrovů, i to jsou důvody, proč je Dalmatská riviéra nejvíce navštěvovanou oblastí českými turistiky.
Jednotkou měny je kuna (1 HRK), která se dělí na 100 lip. Chorvatskou měnu lze zakoupit u českých bank a směnáren, v letní sezóně je v některých letoviscích také možná přímá směna Kč na kuny, vždy směníte EURa nebo jinou konvertibilní měnu.
Do Chorvatska je možno cestovat bez víza s platným cestovní pasem ČR, přičemž chorvatské orgány požadují, aby cestovní doklad byl platný minimálně po dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu ČR. Jako cestovní doklad k cestování do Chorvatska lze použít občanský průkaz ČR vydávaný od druhé poloviny roku 2000 a obsahující strojově čitelnou zónu. Počínaje dnem 19.8.2011 jsou občanské průkazy akceptovány jako platné cestovní doklady pro vstup na území Chorvatské republiky i při letecké přepravě.
Dovoz potravin a nápojů do Chorvatské republiky je omezen na "přiměřené množství vzhledem k délce cesty a počtu cestujících". Určení "přiměřenosti" je v kompetenci celních orgánů. Celní předpisy Chorvatské republiky povolují bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby. Termínem “předměty osobní potřeby” jsou podle celního zákona myšleny výlučně předměty určené pro osobní potřebu během cesty a po dobu pobytu v zahraničí (oděvy, obuv, předměty osobní hygieny). Pro osobní potřebu a potřebu ostatních rodinných příslušníků je možné dočasně dovézt předměty jako např. videokamera, fotoaparát, sportovní výstroj, atd.
Na základě předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění mohou čeští pojištěnci uplatňovat nárok na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče na území Chorvatska. Občanům ČR je na území Chorvatska poskytnuta nutná a neodkladná zdravotní péče na účet příslušné české pojišťovny. K poskytování zdravotní péče v Chorvatsku a uplatňování nároků na poskytnutí zdravotní péče se nachází na webové stránce Centra mezistátních úhrad www.cmu.cz. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje využívat ve všech nouzových případech v maximální míře telefonní číslo jednotného integrovaného záchranného systému 112 bez dalších předvoleb.
Fažana - Informace:

nazev

Fažana

popis

Městečko Fažana, přístav a rybářské středisko se nachází v jižní části Západoistrijského přímoří, při Fažanském průlivu 8 km od Puly. Fažana získala v posledních letech na významu jako přístav a východisko do národního parku Brijunské ostrovy. Na rozvoj Fažany má vliv i blízkost Puly, ekonomicky nejvýznamnějšího města Istrie. Okolí Fažany má význam i jako středisko vinohradnictví, ovocnářství a pěstování olivovníků; je zde též několik menších zpracovatelských závodů. Vody jsou zde bohaté rybami, jsou tu i mořské houby a mořští koráli. Kraj je hustě zalesněn.