Cestovní kancelář již od roku 1991
Call centrum Po - Pá 9:00 - 18:00
777 760 030
ckros@ckros.cz
Typ zájezdu
Země
Cílová lokalita
Odjezd od Návrat do
Kalendar Kalendar
Délka
Cena
Doprava
Strava
Vybavení
Obsahuje text
Cestující
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
Lastminute
Firstminute

Last minute

Apartmány CARGONJA II

Apartmány CARGONJA II

Chorvatsko / Ostrov Krk - Šilo

v domě jsou tři studia pro 2-3 osoby.
Studio ST2 typ N4 pro 2 osoby, má rozlohu 26 m2 a nachází se ve 2. patře. V jednopokojovém studiu je manželská postel, kuchyňský kout (el. sporák, lednička s mrazákem, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice), koupelna a balkon.
Studio ST2+1 typ N5 pro 2-3 osoby, má rozlohu 29 m2 a nachází se v 1. patře. V jednopokojovém studiu je manželská postel, přistýlka, lednička s mrazákem a kávovar, koupelna a balkon orientovaný na mořskou stranu.
Studio ST2+1 typ N6 pro 2-3 osoby, má rozlohu 29 m2 a nachází se ve 2. patře. V jednopokojovém studiu je manželská postel, přistýlka, kuchyňský kout (plnový sporák, lednička s mrazákem, rychlovarná konvice), koupelna a balkon orientovaný na mořskou stranu.
Více...

Název ubytování

apartmány Cargonja II.

Poloha

Chorvatsko, ostrov Krk, Šilo; apartmánový dům Cargonja leží pouhých 50 m od moře a 500 m od centra, přičemž na restauraci narazíte jen 150 m od domu

Popis ubytování

v domě jsou tři studia pro 2-3 osoby.
Studio ST2 typ N4 pro 2 osoby, má rozlohu 26 m2 a nachází se ve 2. patře. V jednopokojovém studiu je manželská postel, kuchyňský kout (el. sporák, lednička s mrazákem, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice), koupelna a balkon.
Studio ST2+1 typ N5 pro 2-3 osoby, má rozlohu 29 m2 a nachází se v 1. patře. V jednopokojovém studiu je manželská postel, přistýlka, lednička s mrazákem a kávovar, koupelna a balkon orientovaný na mořskou stranu.
Studio ST2+1 typ N6 pro 2-3 osoby, má rozlohu 29 m2 a nachází se ve 2. patře. V jednopokojovém studiu je manželská postel, přistýlka, kuchyňský kout (plnový sporák, lednička s mrazákem, rychlovarná konvice), koupelna a balkon orientovaný na mořskou stranu.

Vybavení a služby

parkování, gril, internet

Stravování

vlastní, restaurace 150 m, obchod 500 m

Pláž

50 m, oblázková; podél pobřeží se nachází tajemné zátoky s průzračnou vodou, malými plážemi z oblázků a nedotčená příroda. Přímo v letovisku je pěkná pláž z písku a jemných oblázků, která byla oceněna Modrou vlajkou. Tato pláž je vhodná pro rodiny s dětmi. Další pláže jsou skalnaté s betonovými plochami pro slunění.

Sport a zábava

vodní sporty, potápění, podmořský rybolov, plachtění, veslování, plážový volejbal, tenisové kurty, fotbalové a basketbalové hřiště, bowling, minigolf, stolní tenis, cyklistika.

Možnosti dopravy

vlastní doprava

Základní služba zahrnuje

ubytování; pobytovou taxu; spotřebu el. energie a vody; povlečení a ručníky; závěrečný úklid; pojištění CK.

Příplatky

na vyžádání: dítě bez lůžka, pobyt na 3 a méně nocí +30%.

Příplatky placené na místě

na vyžádání: klimatizace 6 Eur / apartmán nebo pokoj / den, domácí zvíře 10 Eur / den.

Tipy na výlet

procházka podél pobřeží k majáku na mysu Šilo, vedle kterého je zvláštní žebřík sloužící jako připomínka lovu tuňáků. V zátoce Soline (Klimno) se nachází mimořádně teplé moře a léčivé bahno (vhodné pro léčení dny a revmatických onemocnění). Doporučujeme také návštěvu krápníkové jeskyně Biserujka. Pro zpestření dovolené můžete navštívit etnografické muzeum v městečku Dobrinj a podmořské akvárium přímo v centru Bašky.


Ostrov Krk - Šilo - Informace
Chorvatsko - Informace
35080.JPG
studio 01.jpg
studio 02.jpg
studio 03.jpg
studio 04.jpg
studio 2+1 02.jpg
studio 2+1 03.jpg
studio 2+1 01.jpg
35090.JPG
115980.JPG
115979.JPG
115984.JPG
115983.JPG
115981.JPG
115982.JPG
115977.JPG
43653.JPG
43654.JPG
49854.JPG
35082.JPG
43651.JPG
43652.JPG
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě
14.12. (so) - 21.12. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
1 960 Kč / os.1 189 Kč
Více +
21.12. (so) - 28.12. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
1 960 Kč / os.1 189 Kč
Více +
Chorvatsko - Informace:

nazev

Chorvatsko

popis

Chorvatsko je jednou z nejmenších evropských zemích, se svými 4,4 miliony obyvatel, se rozkládá na ploše 56 tisíc km čtverečních. Pokud jste již Chorvatsko navštívili, jistě si pamatujete tamní horké léto nebo kouzelný podzim, netknutou přírodu a starobylé uličky zdejších měst. Když si však ráno před zrcadlem upravujete kravatu nebo když píšete tužkou, pomyslíte také na Chorvatsko ? Kravata totiž není nic jiného, než původní ozdoba chorvatských vojáků ze 17.století a mechanickou tužku zhotovil jako první chorvatský vynálezce S. Penkala.
Tradice chorvatského cestovního ruchu je dlouhá, svůj kousek světa tady najdou robinsoni i obchodníci, horolezci, jachtaři, milovníci přírody i kultury, sportovci i rekreanti. Každý si zde příjemně odpočine od všednosti. Památky světového kulturního a historického dědictví posunují zemi na přední místo v evropské kultuře.Poprvé se dá Chorvatska přijet náhodně, každou další návštěvu si však zaslouží svou krásou, rozmanitostí a pohostinností.
Nejčastějším cílem turistů je bezpochyby Jadranské moře, které je mimořádně čisté a v některých místech průzračné až do hlouby 50 metrů. Velmi členité chorvatské pobřeží tvoří převážnou část pobřeží východního Jadranu, jeho celková délka včetně ostrovů je 5835 km. Na Istrii a v nejsevernějších částech Chorvatska tam, kde je pobřeží vápencové, jsou břehy vysoké, strmé, skalnaté a zkrasovělé. V oblastech flyše je pobřeží nízké, písčité a právě tam jsou nejkrásnější pláže. Makarská riviéra je proslulá svými malebnými, oblázkovými plážemi.
Jadranské pobřeží a ostrovy patří do oblasti jadransko-středomořského podnebí. Je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Podzim je značně teplejší než jaro. Ve všech ročních obdobích stoupají teploty vzduchu na pobřeží od severozápadu k jihovýchodu. Vzhledem ke své poloze mají ostrovy v létě relativně poněkud nižší teploty než pobřeží pevniny. To je také jeden z důvodů, proč jsou ostrovy tak oblíbené: vedra tu nejsou nikdy tak únavná jako na pevnině. Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec.
Turisticky nejvyspělejším regionem je Istrie, kraj kde se dohromady snoubí vyspělá kultura s antickým amfiteatrem, kamenná městečka s moderními turistickými komplexy a bohatá nabídka obchodů s moderním životním stylem náročného turisty. Cesta k jihu vede před Kvarnerskou riviéru na Dalmácii. Zatímco Kvarnerské ostrovy jsou synonymem pro specifičnost a přitažlivost je Dalmácie charakteristická dlouhými plážemi s borovými lesíky, starými městy a městečky. Upravené a čisté pláže, tisíce zátok a ostrovů, i to jsou důvody, proč je Dalmatská riviéra nejvíce navštěvovanou oblastí českými turistiky.
Jednotkou měny je kuna (1 HRK), která se dělí na 100 lip. Chorvatskou měnu lze zakoupit u českých bank a směnáren, v letní sezóně je v některých letoviscích také možná přímá směna Kč na kuny, vždy směníte EURa nebo jinou konvertibilní měnu.
Do Chorvatska je možno cestovat bez víza s platným cestovní pasem ČR, přičemž chorvatské orgány požadují, aby cestovní doklad byl platný minimálně po dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu ČR. Jako cestovní doklad k cestování do Chorvatska lze použít občanský průkaz ČR vydávaný od druhé poloviny roku 2000 a obsahující strojově čitelnou zónu. Počínaje dnem 19.8.2011 jsou občanské průkazy akceptovány jako platné cestovní doklady pro vstup na území Chorvatské republiky i při letecké přepravě.
Dovoz potravin a nápojů do Chorvatské republiky je omezen na "přiměřené množství vzhledem k délce cesty a počtu cestujících". Určení "přiměřenosti" je v kompetenci celních orgánů. Celní předpisy Chorvatské republiky povolují bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby. Termínem “předměty osobní potřeby” jsou podle celního zákona myšleny výlučně předměty určené pro osobní potřebu během cesty a po dobu pobytu v zahraničí (oděvy, obuv, předměty osobní hygieny). Pro osobní potřebu a potřebu ostatních rodinných příslušníků je možné dočasně dovézt předměty jako např. videokamera, fotoaparát, sportovní výstroj, atd.
Na základě předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění mohou čeští pojištěnci uplatňovat nárok na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče na území Chorvatska. Občanům ČR je na území Chorvatska poskytnuta nutná a neodkladná zdravotní péče na účet příslušné české pojišťovny. K poskytování zdravotní péče v Chorvatsku a uplatňování nároků na poskytnutí zdravotní péče se nachází na webové stránce Centra mezistátních úhrad www.cmu.cz. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje využívat ve všech nouzových případech v maximální míře telefonní číslo jednotného integrovaného záchranného systému 112 bez dalších předvoleb.
Ostrov Krk - Šilo - Informace:

Obecné informace

Šilo je město na severovýchodním pobřeží ostrova Krku, největšího ostrova na Jadranu. Nachází se v pěkné zátoce Stipanja. Na protějším břehu pevniny leží známá Crikveničská riviéra. Od Krčského mostu vzdálena je 20 km. Největší turistické bohatství města jsou jeho četné pláže (oblázkové i betonové), a velmi známá je písečná pláž s čistým mořem, ideální pro malé děti. V Šilu je také ostrovní potápěčský klub, se kterým se můžete vydat na atraktivní prohlídku nedaleko potopené řecké lodi Peltastis. V Šilu se 19. července tradičně koná Rybářský den věnovaný rybám a rybolovu, co je pro turisty velmi atraktivní. Zde je bohatá nabídka sportovně-rekreačního vyžití: plážový volejbal, tenis, petanque a další aktivity spojené s mořem.
Výborná jídla domácí kuchyně.