Cestovní kancelář již od roku 1991
Call centrum Po - Pá 9:00 - 18:00
777 760 030
ckros@ckros.cz
Typ zájezdu
Země
Cílová lokalita
Odjezd od Návrat do
Kalendar Kalendar
Délka
Cena
Doprava
Strava
Vybavení
Obsahuje text
Cestující
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
Lastminute
Firstminute

Last minute

Apartmán Mate

Apartmán Mate

Chorvatsko / Ostrov Pag - Pag

ubytování bez stravy je poskytováno v jednom apartmánu typu TRILO pro 2-4 osoby. Apartmán TRILO4 tvoří dvě dvoulůžkové ložnice, jídelna s kuchyňkou (plynový sporák, chladnička s mrazákem), koupelna (sprcha, WC) a krytá terasa s posezením. Rozloha apartmánu 65 m2, sateitní TV, výhled orientovaný k moři. Více...

Atypické termíny

Název ubytování

Apartmán Mate

Poloha

Chorvatsko, ostrov Pag, město Pag; apartmánový dům Mate se nachází jen 150 m od oblázkové pláže a 300 m od centra s restauracemi a obchody

Popis ubytování

ubytování bez stravy je poskytováno v jednom apartmánu typu TRILO pro 2-4 osoby. Apartmán TRILO4 tvoří dvě dvoulůžkové ložnice, jídelna s kuchyňkou (plynový sporák, chladnička s mrazákem), koupelna (sprcha, WC) a krytá terasa s posezením. Rozloha apartmánu 65 m2, sateitní TV, výhled orientovaný k moři.

Vybavení a služby

dům se zahradou, gril, parkování ve dvoře, bezdrátové připojení k internetu

Stravování

vlastní.

Pláž

150 m; převážně oblázkové nebo z hrubého písku s pozvolným vstupem do moře. Na plážích jsou sprchy se sladkou vodou. Přímo ve městě Pag je krásná dlouhá oblázková pláž, která byla vyznamenána Modrou vlajkou. Ostrov Pag nabízí řadu pláží v malých zátokách a je oblíbenou destinací pro příznivce potápění.

Sport a zábava

vodní sporty, v Pagu sportovní středisko „Olimpic centar“ s fotbalovým hřištěm, tenisovými kurty, hřištěm pro plážový volejbal, bazénem, dále taneční kluby, restaurace, kavárny, cukrárny a obchůdky se suvenýry. Nedaleko městečka Pag možnosti skalního lezení.

Možnosti dopravy

vlastní, autobusová doprava

Základní služba zahrnuje

ubytování; pobytovou taxu; spotřebu el. energie a vody; povlečení a ručníky; závěrečný úklid; pojištění CK.

Příplatky

autobusová doprava 2.600 Kč / osoba; svozy a rozvozy v ČR.

Příplatky placené na místě

Povinné příplatky: registrační poplatek 3 Eur / osoba / pobyt.

Tipy na výlet

ostrov Pag je známý pro své sýry (paški sir), šalvějový med, kvalitní bílé víno žutica, jehněčí maso a krajku (paška čipka). Mezi nejvýznamnější budovy ve městě patří především Knížecí palác (Knežev dvor) na hlavním náměstí, sídlo benátského místodržícího a později i městské rady. Dominantou hlavního náměstí (Trg kralja Krešimira), kde stojí palác, je však kostel Nanebevzetí panny Marie (Marijinog uznesenja). Ten bývá sice označován jako katedrála, ale nikdy se jí z historicko-politických důvodů nestal, i když se jako biskupský začal stavět. Pozoruhodnou stavbou je věž Skrivat (kula Skrivat) nebo též městská věž (Gradska kula), původně jedna z devíti věží městského opevnění (nyní jediná, která se dochovala). Můžete také navštívit stálou expozici soli, zátoku Slanu, vrch svatého Jurja a pochutnat si na baškotinech, což jsou zvláštní preclíky, které se pečou pouze na Pagu.

Poznámka

v apartmánu může být pouze 1 dítě do 4 let (3,99 let v době pobytu) bez lůžka, ostatní cena viz. dospělá osoba.


Ostrov Pag - Pag - Informace
Chorvatsko - Informace
Pag, ap. Mate 01.jpg
Pag, ap. Mate 02.jpg
Pag, ap. Mate 03.jpg
Pag, ap. Mate 04.jpg
Pag, ap. Mate 05.jpg
Pag, ap. Mate 06.jpg
Pag, ap. Mate 07.jpg
Pag, ap. Mate 08.jpg
Pag, ap. Mate 09.jpg
Pag, ap. Mate 10.jpg
3glave-3.jpg
plaza Sara 3.jpg
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě
04.07. (so) - 11.07. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
3 330 Kč / os.---
Více +
11.07. (so) - 18.07. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
3 330 Kč / os.---
Více +
18.07. (so) - 25.07. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
3 960 Kč / os.---
Více +
25.07. (so) - 01.08. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
3 960 Kč / os.---
Více +
01.08. (so) - 08.08. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
4 580 Kč / os.---
Více +
08.08. (so) - 15.08. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
4 580 Kč / os.---
Více +
15.08. (so) - 22.08. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
4 580 Kč / os.---
Více +
22.08. (so) - 29.08. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
3 960 Kč / os.---
Více +
29.08. (so) - 05.09. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
3 330 Kč / os.---
Více +
05.09. (so) - 12.09. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
2 830 Kč / os.---
Více +
12.09. (so) - 19.09. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
2 330 Kč / os.---
Více +
19.09. (so) - 26.09. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
1 820 Kč / os.---
Více +
Atypický termínBez dopravy
Vlastní
meal
Bez stravy
1 820 Kč / os.---
1x Apartmán pro 4 osoby, typ TRILO
1 820 Kč / os.
Zvolit termín...
Vyčkejte, zjišťují se informace o dostupnosti ...
Chorvatsko - Informace:

nazev

Chorvatsko

popis

Chorvatsko je jednou z nejmenších evropských zemích, se svými 4,4 miliony obyvatel, se rozkládá na ploše 56 tisíc km čtverečních. Pokud jste již Chorvatsko navštívili, jistě si pamatujete tamní horké léto nebo kouzelný podzim, netknutou přírodu a starobylé uličky zdejších měst. Když si však ráno před zrcadlem upravujete kravatu nebo když píšete tužkou, pomyslíte také na Chorvatsko ? Kravata totiž není nic jiného, než původní ozdoba chorvatských vojáků ze 17.století a mechanickou tužku zhotovil jako první chorvatský vynálezce S. Penkala.
Tradice chorvatského cestovního ruchu je dlouhá, svůj kousek světa tady najdou robinsoni i obchodníci, horolezci, jachtaři, milovníci přírody i kultury, sportovci i rekreanti. Každý si zde příjemně odpočine od všednosti. Památky světového kulturního a historického dědictví posunují zemi na přední místo v evropské kultuře.Poprvé se dá Chorvatska přijet náhodně, každou další návštěvu si však zaslouží svou krásou, rozmanitostí a pohostinností.
Nejčastějším cílem turistů je bezpochyby Jadranské moře, které je mimořádně čisté a v některých místech průzračné až do hlouby 50 metrů. Velmi členité chorvatské pobřeží tvoří převážnou část pobřeží východního Jadranu, jeho celková délka včetně ostrovů je 5835 km. Na Istrii a v nejsevernějších částech Chorvatska tam, kde je pobřeží vápencové, jsou břehy vysoké, strmé, skalnaté a zkrasovělé. V oblastech flyše je pobřeží nízké, písčité a právě tam jsou nejkrásnější pláže. Makarská riviéra je proslulá svými malebnými, oblázkovými plážemi.
Jadranské pobřeží a ostrovy patří do oblasti jadransko-středomořského podnebí. Je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Podzim je značně teplejší než jaro. Ve všech ročních obdobích stoupají teploty vzduchu na pobřeží od severozápadu k jihovýchodu. Vzhledem ke své poloze mají ostrovy v létě relativně poněkud nižší teploty než pobřeží pevniny. To je také jeden z důvodů, proč jsou ostrovy tak oblíbené: vedra tu nejsou nikdy tak únavná jako na pevnině. Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec.
Turisticky nejvyspělejším regionem je Istrie, kraj kde se dohromady snoubí vyspělá kultura s antickým amfiteatrem, kamenná městečka s moderními turistickými komplexy a bohatá nabídka obchodů s moderním životním stylem náročného turisty. Cesta k jihu vede před Kvarnerskou riviéru na Dalmácii. Zatímco Kvarnerské ostrovy jsou synonymem pro specifičnost a přitažlivost je Dalmácie charakteristická dlouhými plážemi s borovými lesíky, starými městy a městečky. Upravené a čisté pláže, tisíce zátok a ostrovů, i to jsou důvody, proč je Dalmatská riviéra nejvíce navštěvovanou oblastí českými turistiky.
Jednotkou měny je kuna (1 HRK), která se dělí na 100 lip. Chorvatskou měnu lze zakoupit u českých bank a směnáren, v letní sezóně je v některých letoviscích také možná přímá směna Kč na kuny, vždy směníte EURa nebo jinou konvertibilní měnu.
Do Chorvatska je možno cestovat bez víza s platným cestovní pasem ČR, přičemž chorvatské orgány požadují, aby cestovní doklad byl platný minimálně po dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu ČR. Jako cestovní doklad k cestování do Chorvatska lze použít občanský průkaz ČR vydávaný od druhé poloviny roku 2000 a obsahující strojově čitelnou zónu. Počínaje dnem 19.8.2011 jsou občanské průkazy akceptovány jako platné cestovní doklady pro vstup na území Chorvatské republiky i při letecké přepravě.
Dovoz potravin a nápojů do Chorvatské republiky je omezen na "přiměřené množství vzhledem k délce cesty a počtu cestujících". Určení "přiměřenosti" je v kompetenci celních orgánů. Celní předpisy Chorvatské republiky povolují bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby. Termínem “předměty osobní potřeby” jsou podle celního zákona myšleny výlučně předměty určené pro osobní potřebu během cesty a po dobu pobytu v zahraničí (oděvy, obuv, předměty osobní hygieny). Pro osobní potřebu a potřebu ostatních rodinných příslušníků je možné dočasně dovézt předměty jako např. videokamera, fotoaparát, sportovní výstroj, atd.
Na základě předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění mohou čeští pojištěnci uplatňovat nárok na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče na území Chorvatska. Občanům ČR je na území Chorvatska poskytnuta nutná a neodkladná zdravotní péče na účet příslušné české pojišťovny. K poskytování zdravotní péče v Chorvatsku a uplatňování nároků na poskytnutí zdravotní péče se nachází na webové stránce Centra mezistátních úhrad www.cmu.cz. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje využívat ve všech nouzových případech v maximální míře telefonní číslo jednotného integrovaného záchranného systému 112 bez dalších předvoleb.
Ostrov Pag - Pag - Informace:

Obecné informace

Třetí nejdelší ostrov v Chorvatsku. Na ostrov je možno připlout z vesničky Prizny trajektem, přičemž délka jízdy trvá asi 15 minut nebo přes Maslenicki a Paški most.Pag je současně i název hlavního města tohoto ostrova. Větší část ostrova je holá a kamenitá. Jen menší část jeho krasového povrchu je místy porostlá makchií a šibljakem. Pouze v západní části - od Lunu přes Novalju k Šimuni, rostou na některých místech vysoké stromy. Ostrov nemá povrchové vodní toky, ale řadu pramenů a na jihu dvě krasová jezera. Ostrov Pag bývá cílem turistů, kteří dávají přednost jednoduššímu a levnějšímu pobytu na Jadranu, klidu a čistému moři a nehledají příliš hlučné společenské zábavy a intenzivní noční život. Určité zábavní a společenské možnosti však nabízí městečka Pag a Novalja.